.

Taekwon-do: Ο Άτλαντας Περιστερίου πρώτος στη γενική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων

Ο Άτλαντας Περιστερίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο «Δ. Τ...


Ο Άτλαντας Περιστερίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας. Την δεύτερη θέση «μοιράστηκαν» οι Νικόμαχος Βόλου και ΑΣ Βύρωνας , ενώ τίτλος ήταν ο Φίλιππος Γιαννιτσών. Ο Γιώργος Ιωάννου, «χάλκινος» παγκόσμιος πρωταθλητής το 2016 στο Μπέρναμπι του Καναδά, μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου την Παρασκευή (9/3) στο πανελλήνιο ανδρών, πανηγύρισε την πρώτη θέση και στους έφηβους την Κυριακή (11/3). Και δεν ήταν ο μόνος…

Οι Ανάργυρος Σοφοτάσιος (Δύναμη Πατρών), Αφροδίτη Αμερίδη (Αττική Δύναμη Σεπολίων) και Σεβαστή Γαβριηλίδου (Φίλιππος Γιαννιτσών) διπλασίασαν τα μετάλλιά τους στις δυο διοργάνωσεις της Πάτρας. Ο Σοφοτάσιος μετά την 2η θέση στους άνδρες, κατετάγη 3ος στο εφήβων, ενώ η Αμερίδη ήταν τρίτη και στις δύο διοργανώσεις. Όσον αφορά στην Γαβριηλίδου, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στις νεάνιδες (+68κ.), ενώ ήταν δεύτερη στο πανελλήνιο γυναικών στα +73 κιλά.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία: 

ΕΦΗΒΟΙ

-48 κιλά:
1. Δημήτρης Γκεβέζος (ΑΣ Καισαριανής),
2. Επαμεινώνδας Λέκος (ΑΣ Δραπετσώνας),
3. Διονύσης Νοβάκης (Πυγμή Βέροιας), Ηλίας Νιώρας (Παναθλητικός Όμιλος Νέας Άμπλιανης)

-55 κιλά:
1. Γιώργος Ιωάννου (Άτλαντας Περιστερίου),
2. Δημήτριος Χριστοφορίδης (TKD Αλεξανδρούπολης),
3. Γρηγόριος Γιαλένιος (Χουαράνγκ Μαχητές), Αθανάσιος Τσιπλικιάρης (ΑΣ Βύρωνα)

-68 κιλά:
1. Αθανάσιος Καλλιάρας (ΑΣ Βύρωνα),
2. Βασίλης Κοσμάς (Δίας Ιωαννίνων),
3. Νικόλαος Σανιδάς (Νικόμαχος Βόλου), Σπυρίδων Μερκούρης (Ηρακλής Κέρκυρας)

-78 κιλά:
1. Γιώργος Πανταζής (Φωτιά),
2. Νικόλαος Μπουντιούκος Σπιναρης (Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης),
3. Βύρωνας Λέκα (Θεαγένης Καλλιθέας), Στράτος Λελεδάκης (Σεπολίων Αριστίων)

-45 κιλά:
1. Γιάννης Μυλωνάς (Ευ Αγωνίζεσθαι),
2. Αντώνιος Μπαντραλέξης (Δίας Λάρισας),
3. Χρήστος Πάνου (Τίτορμος Αιτωλοακαρνανίας), Πρόδρομος Παίσιος (ΑΣ Δ. Υψηλάντης)

-51 κιλά:
1. Ισαάκ Καλογήρου (Νέμεσις Αθηνών),
2. Νεκτάριος Τάραμας (Μακεδόνες),
3. Αριστείδης Κουτσός (Τόλμη Κιλκίς), Κωνσταντίνος Ποταμιάνος (Άθληση Νίκαιας)

-59 κιλά:
1. Νικόλαος Γκριμόπουλος (ΑΣ Βύρωνα),
2. Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος (Αίαντας Αγ. Δημητρίου),
3. Ιωάννης Μπεκιάρης (Τύρναβος), Χαράλαμπος Φλουσκούνης (Fight Club Πάτρας)

-63 κιλά:
1. Στέργιος Πλάλης (Φίλιππος Γιαννιτσών),
2. Κωνσταντίνος Κατσουλίδης (Ταεκβοντό Ιωαννίνων),
3. Δημήτριος Μιχαήλ Κατρής (Σαντορίνης Λέοντες), Φώτιος Μπάτσης (Ολυμπιακός)

-73 κιλά:
1. Νικόλαος Τζίβρης (Χουαράνγκ Μαχητές),
2. Γιώργος Πιερακέας (ΑΓΣ Κορυδαλλού),
3. Ανάργυρος Σοφοτάσιος (Δύναμη Πατρών), Αθανάσιος Ζαραβίγκας (Άλκιμος Χαριλάου)

+78 κιλά:
1. Κωνσταντίνος Βαινάς (Νικόμαχος Βόλου),
2. Γεώργιος Ζίκας (Πανιώνιος Σαντορίνης),
3. Άγγελος Παρθένος (Θεαγένης Καλλιθέας), Αλέξανδρος Γιωτόπουλος (Αρχαία Ολυμπία)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

-49 κιλά:
1. Ανθούλα Σινάνη (Κουμγκάν),
2. Μαρία Τσαντέ (Θεαγένης Καλλιθέας),
3. Καλλιόπη Κουτρουμπή (ΑΣ Νέας Ιωνίας), Δήμητρα Λάμπη (Τιτάνες Αμπελοκήπων)

-55 κιλά:
1. Βασιλική Γκουτσούλα (Άτλαντας Περιστερίου),
2. Θεοδώρα Ίζντρα (Πολυδάμας Τριανδρίας),
3. Γεωργία Συρίγου (Αίαντας Ασυρμάτου), Ελένη Μαλιγκα (Ταεκβοντό Έδεσσας).

-63 κιλά:
1. Δέσποινα Παπαδοπούλου (Ορέστη Βασίλης Ξάνθης 2004),
2. Φανή Νικολαίδου (Αθλητής),
3. Παρασκευή Κουσούνη (Ολυμπιακό Αγωνιστικό TKD Σαλαμίνας), Διονυσία Λουντζη (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

+68 κιλά:
1. Σεβαστή Γαβριηλίδου (Φίλιππος Γιαννιτσών),
2. Κωνσταντίνα Σιαίνη (Τύρναβος),
3. Αλεξάνδρα Μπίνη (Ταεκβοντό Ν. Άμπλιανης Λαμίας), Αφροδίτη Αμερίδη (Αττική Δύναμη)

-42 κιλά:
1. Μαρία Φεύγα (Άτλαντας Περιστερίου),
2. Ευαγγελία Κότουλα (Σπάρτακος),
3. Χρυσούλα Ιωαννίδου (Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης), Μεταξία Καρανικόλα (Αίολος)

-44 κιλά:
1. Νεφέλη Σταμέλου (Παναθλητικός Όμιλος Νέας Άμπλιανης),
2. Ιωάννα Καμαριανάκη (Ορέστης Βασίλης Ξάνθης 2004),
3. Αναστασία Αρανπατζή (Δαναός Ωραιοκάστρου), Ευλαμπία Παππά (TKD Αιγάλεω)

-46 κιλά:
1. Μαγδαληνή Μαρία Μυτιλινιού (Αττική Δύναμη),
2. Δήμητρα Γαργαλά (ΑΣ Λάρισας),
3. Αλεξάνδρα Σδούγκα (ΑΓΣ Καλαμάτας), Άννα Θανασά (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)

-52 κιλά:
1. Μάρθα Μανουσακίδου (Τιτάνες Αμπελοκήπων),
2. Κατερίνα Στεφάνου (Δίας Ιωαννίνων),
3. Δωροθέα Μαρία Βουμβάκη (Νικαίας Alaiskas Team),
3. Αθηνά Μακρυγιάννη (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)

-59 κιλά:
1. Θεώνη Κεφαλά (Κίνηση Πατρών),
2. Ιλιάνα Γουγούση (Ανατολικός Πυλαίας),
3. Φένια Τζέλη (ΣΟΑΤ Τρικάλων), Ελευθερία Αθανασοπούλου (ΑΟ Γέρακα)

-68 κιλά:
1. Μαρία Χριστίνα Ζαχαράκη (Νικόμαχος Βόλου),
2. Ευαγγελία Κοκκίνου (ΑΚ Πολεμικών Τεχνών Λαμίας),
3. Ιωάννα Τασχουνίδου (Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας), Αναστασία Ανδριανού (ΑΣ Ανδρεία)

  www.elot-tkd.gr

Related

TAEKWON-DO 6068418617342676423

Δημοσίευση σχολίου

emo-but-icon

Hellas
ArabicBlogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks Korean Japanese Chinese Simplified Russian Portuguese
English French German Spain Italian Dutch

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

Περιγραφή1
Περιγραφή2
Περιγραφή3
Περιγραφή4

Δημοφιλεις αναρτησεις



Ολα τα κείμενα δημοσιεύονται και στα social media

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ

item